Jak wygląda świat przez kolorowe okulary? Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w internetowym trendzie – walentynkowe okulary i mnóstwo uśmiechów!
Aktualności
Walentynki 2025 w "Trójce"
Walentynkowe LOVE w "Trójce"
14 lutego 2025 r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę miłości, uśmiechów i dobrej zabawy. Cały dzień obfitował w wyjątkowe atrakcje, które dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.
Już od rana rozpoczęła się akcja "Znajdź swoją drugą połowę". Chętni uczniowie i nauczyciele losowali połówkę papierowego serca, a ich zadaniem było odnalezienie osoby z pasującą częścią. Po połączeniu serc, pierwsze 20 par otrzymało słodki upominek, co wywołało mnóstwo radości i śmiechu.
Nie zabrakło także tradycyjnej poczty walentynkowej. Uczniowie mogli wrzucać kartki do specjalnej skrzynki, a szkolni listonosze roznosili walentynki, dostarczając wielu wzruszeń i uśmiechów (uspokajamy - walentynki będą rozdawane również w poniedziałek).
Przez cały dzień szkolne korytarze zdobiły także piękne ścianki foto. Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia, tworząc pamiątki z tego wyjątkowego dnia.
Zwieńczeniem walentynkowych obchodów była dyskoteka. Sala wypełniła się muzyką, a uczniowie bawili się znakomicie, tańcząc i ciesząc się wspólnie spędzonym czasem.
To był dzień pełen serdeczności, uśmiechu, integracji i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Już nie możemy się doczekać kolejnych walentynek w naszej szkole!
O wyjątkową oprawę szkolnych walentynek i moc atrakcji zadbał nasz Samorząd Uczniowski!23
Zajęcia tematyczne uczniów klasy 4b w Kamienicy Kultury
Dnia 12 lutego 2025 r. uczniowie klasy IVb uczestniczyli w zajęciach tematycznych w Kamienicy Kultury, poświęconych postaciom z komiksu "Kajko i Kokosz" autorstwa Janusza Christy. Celem warsztatów było nie tylko wprowadzenie w świat tej kultowej serii, ale również poznanie ważnych elementów historii Polski.Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z Szlakiem Piastowskim - trasą, która prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z początkami państwa polskiego. W trakcie prelekcji omawiano kluczowe wydarzenia historyczne oraz sylwetki władców, którzy przyczynili się do tworzenia fundamentów Polski.Dodatkowo, uczestnicy dowiedzieli się o historii powstania państwa polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem roli pierwszych Piastów w zjednoczeniu ziem polskich. Dzięki połączeniu elementów komiksowych i historycznych, uczniowie mogli w ciekawy sposób przyswoić wiedzę o dawnych czasach.Zajęcia były pełne interakcji, a także pozwoliły uczniom na twórcze podejście do historii, w czym pomogły elementy związane z komiksem "Kajko i Kokosz". Na zakończenie każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat poznanych wydarzeń.
30
I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej "Powiedz mi, jak mnie kochasz..."
12 lutego 2025 r.w Zespole Szkół Społecznych odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej "Powiedz mi, jak mnie kochasz...". W jury konkursu zasiedli: dyrektor ZSS pani Izabella Borowicz, bibliotekarz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin pani Marta Mądrzak-Grodzka oraz pan Piotr Piotrowicz, dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny "Gazety Jarocińskiej" i prezes Południowej Oficyny Wydawniczej. Swój udział w konkursie zgłosiło dziewięć szkół. Jurorzy wysłuchali 15 recytacji w kategorii klas 4-6 oraz 18 w kategorii 7-8. W sumie wystąpiło 33 recytatorów, a poziom konkursu, zwłaszcza w grupie starszej, jury oceniło jako bardzo wysoki.
Naszą szkołę reprezentowali Jowita Witczak i Dagmara Kubaś z klasy 6b oraz Magdalena Nowak i Olivier Ligęski z klasy 7b. Cała czwórka zaprezentowała się znakomicie i serdecznie im gratulujemy występu. Opiekunem uczniów podczas konkursu była pani Natalia Kaczmarek.4
Konkurs "5 Obliczy Przyrody" - Sukces naszych uczniów!
Z dumą informujemy o udziale naszych uczniów w prestiżowym konkursie "5 Obliczy Przyrody" zorganizowany przez Zespół Szkół w Rusku im. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie to miało miejsce 10 lutego 2025 roku i przyciągnęło uczestników z całego powiatu, którzy rywalizowali w różnych kategoriach związanych z naukami matematyczno-przyrodniczymi. Nasi uczniowie w składzie: Wiktoria Zalewska, Bruno Misiak, Kornel Szymanek wyróżnili się swoją wiedzą, zaangażowaniem i pasją. Drużyna zajęła 4. miejsce na 14 zespołów biorących udział w konkursie. Serdeczne gratulacje za ich zaangażowanie i determinację! Wasze sukcesy są inspiracją dla całej naszej społeczności szkolnej. Opiekunem uczniów była pani Lucyna Boruta - Olszewska.
1
Słowa mają moc! RapPedagog Dobromir Makowski o ludziach i dla ludzi
RapPedagogia to jedyny w swoim rodzaju (bo muzyczny) program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży poświęcony tematyce hejtu, uzależnień i braku empatii. Mieliśmy ogromną przyjemność stać się jego częścią. 6 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Dobromira Makowskiego. Uczniowie klas IV-VI i VII-VIII wzięli udział w warsztatach, w czasie których nie tylko rozmawiali, odgrywali role i rapowali, ale przede wszystkim z zapartym tchem prawdziwie słuchali przejmujących historii, ciekawych przykładów i mnóstwa dobrych rad. RapPedagog nie zapomniał również o rodzicach i nauczycielach i to właśnie im poświęcił wieczorne spotkanie, na którym padło wiele trudnych i przejmujących, ale jakże ważnych słów. Serdecznie dziękujemy panu Dobromirowi za spotkanie, muzyczne doznania i pokazanie nam, że:- "mamy ręce po to, żeby pomagać",- warto wziąć rodziców na randkę i podziękować im za ich miłość i wysiłek,- "dokuczanie rodzi ból"- "każdy zasługuje na szansę I wszyscy jesteśmy wyjątkowi"- "zawsze warto wybierać mądrze".
3
Działo się podczas "Drzwi Otwartych" w "Trójce"
5 lutego 2025 r. odbyły się w naszej szkole "Drzwi Otwarte". Bardzo się cieszymy, że mogliśmy Was gościć w naszych murach. Staraliśmy się pokazać, że "Trójka" to więcej niż tylko budynek, to miejsce, które uczy, bawi i rozwija. Przygotowaliśmy dla was wiele aktywności - zajęcia sportowe, pokaz taekwondo, liczne zabawy plastyczne, teatrzyk kukiełkowy, projektowanie LEGO, wirtualną przygodę z goglami VR, interaktywne kolorowanki i zadania multimedialne, programowanie z robotami oraz kodowanie na dywanie. Dziękujemy za obecność, wasze uśmiechy, miłe słowo i inspirujące rozmowy. I miejmy nadzieję... do zobaczenia!
37
Program Profilaktyczny "Godzina dla Młodych Głów"
Jak już wcześniej informowaliśmy nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym "Godzina dla Młodych Głów". W ramach programu w I semestrze Nasi uczniowie zrealizowali następujące tematy
Lekcja 1 - Poczuj emocje
Lekcja 2 - Nazwij potrzeby
Lekcja 3 - Moje granice
Lekcja 4 - Potrzebuję pomocy Jak to zakomunikować?Celem zrealizowanych lekcji był rozwój umiejętności identyfikacji wśród uczniów, nazywania i rozumienia emocji, uwzględniając ich wpływ na ciało, myśli i zachowania, rozwijanie kompetencji emocjonalnych poprzez naukę rozpoznawania i nazywania potrzeb, zarówno własnych, jak i innych osób oraz odróżniania ich strategii ich zaspokajania, rozwój samoświadomości i umiejętności społecznych poprzez naukę zrozumienia, szanowania i zarządzania własnymi granicami psychologicznymi. Przygotowywanie uczniów do rozpoznawania sygnałów kryzysowych u siebie i innych, a także do adekwatnego informowania o nich i poszukiwania pomocy.
84
Drzwi Otwarte w "Trójce"
Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się w środę 5 lutego 2025 r. w godzinach 17:30 - 19:30.
Informacja dotycząca rekrutacji
Plebiscyt Edukacyjny "Głosu Wielkopolskiego"
Miło nam poinformować, że nauczycielka naszej szkoły pani Natalia Kaczmarek zajęła 1 miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym "Głosu Wielkopolskiego" w powiecie jarocińskim w kategorii "Nauczyciel klas IV-VIII". W czwartek 16 stycznia w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu Edukacyjnego, w czasie której redaktor naczelny pan Leszek Waligóra uhonorował zwycięzców wręczając im medale "Nauczycieli na medal" i pamiątkowe dyplomy.
"Klikaj z głową" - innowacja pedagogiczna
Kolejne pouczające spotkanie z gościem specjalnym w naszej szkole. Styczeń rozpoczęliśmy kolejnym spotkaniem, na które klasa IIIa zaprosiła Pana Marka Sobczaka - Dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury w Jarocinie. Tym razem dzieci wspólnie obejrzały film z cyklu "Owce w sieci - Cudzy telefon" a nasz gość przeczytał książeczkę z cyklu "Fenek - bezpieczeństwo w sieci: Telefon od (nie)znajomego". Dzieci podczas pogadanki odniosły się do swoich doświadczeń, miały możliwość dokonać oceny postępowania bohaterów filmu i książki oraz zadać pytania Panu Markowi Sobczakowi. Cykl zajęć z udziałem gości specjalnych do innowacji pedagogicznej "Klikaj z głową" ma na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie, naukę bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, propagowanie wartości takich jak odpowiedzialność i ostrożność oraz promocję czytelnictwa. Tematyka spotkania została zrealizowana we wszystkich klasach 1-3 przez wychowawców. Wierzymy, że nasze wspólne działania przyczyniają się do zwiększenia świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu.
9
Sukces uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego
Uczniowie Bartosz Malinowski i Filip Kempa zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego pt. "World of Languages Kids". II miejsce zajął uczeń klasy Va Oskar Kmieciak, uczennica klasy VIIb Natasza Hodór oraz uczennica klasy VIIIa Magdalena Mikołajewicz. III miejsce zajęła uczennica klasy VIIIb Natasza Wikary. Rozdanie dyplomów oraz nagród miało miejsce 16 stycznia 2025 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!
1
Nasza szkoła w projekcie eTwinning
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning "Christmas Cards Exchange". Nasi uczniowie wymieniali się kartkami z kolegami z Austrii, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii, Litwy i Ukrainy. Była to świetna okazja do nauki języka angielskiego i poznania zwyczajów świątecznych innych krajów.
Integracja klasy VIIb na lodowisku
Niedawno odbył się konkurs "Nie bądź łoś, nagraj coś" w którym dwoje uczniów (Piotr Musiałowski oraz Mateusz Ludwiczak) z klasy VIIb wygrało wejściówkę na lodowisko dla całej klasy. To była świetna okazja na integrację zespołu klasowego. W poniedziałek 13 stycznia 2025 r. uczniowie pod opieką wychowawczyni i pani Wiktorii spędzili czas na lodowisku bawiąc się i śmiejąc. Ich radość było słychać na całym lodowisku. ścigali się, robili pociąg, jeździli od bandy do bandy pokazując swoje umiejętności. Wymarznięci, ale uśmiechnięci wrócili w mury szkoły. Takie wyjście to jest coś!Serdecznie dziękujemy rodzicom za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie, a wam moi drodzy uczniowie, za odwagę i chęć udziału w konkursie! Oby tak dalej!
7
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej
13 stycznia w klasie 1c, 14 stycznia w klasie 1b, 16 stycznia w klasie 1a odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Spotkania w klasach rozpoczęły się od pogadanki na temat korzyści wynikających z czytania. Dzieci dowiedziały się też, że należy szanować książki wypożyczone z biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.
Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożeniu ślubowania otrzymali pamiątkowe dyplomy, karty czytelnika i zakładki. Dodatkowo każdy pierwszoklasista dostał w prezencie książkę "Wnuczka antykwariusza" cenionej pisarki Justyny Bednarek z przepięknymi ilustracjami wybitnej artystki Emilii Dziubak. Pozycje te zostały przekazane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", by dzieci rozpoczynające niezwykłą przygodę z czytaniem zachęcić do częstego i regularnego sięgania po książkę.
Spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Powinne one na długo pozostać w pamięci dzieci. Zapewne biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie zawsze są mile widziani.
Bardzo dziękuję wychowawczyniom za umożliwienie spotkania z klasami.
Beata Sieradzka12
Jasełka, które dotknęły naszych serc
W ostatni piątek 10 stycznia 2025 r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe Jasełka, które na długo zapadną w naszych sercach. Tym razem odwiedziła nas najwdzięczniejsza publiczność: rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie naszych uczniów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i pasją przedstawiły historię narodzin Jezusa, przypominając nam, co w tym wyjątkowym czasie jest naprawdę ważne - miłość, rodzina i wspólnota.
Każdy występ był magiczny - od pięknych kolęd, przez wzruszające dialogi, aż po niezapomniane role pastuszków, aniołów i Trzech Króli. Widownia nie kryła łez wzruszenia, widząc, z jaką troską dzieci przygotowały się do tego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce w przygotowanie tego wyjątkowego dnia - uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. Wspólnie stworzyliśmy coś naprawdę pięknego!
32
Szóstoklasiści na spektaklu "Najznamienitsze historie biblijne"
9 stycznia 2025 r. uczniowie klas szóstych wybrali się do JOK Jarocin na spektakl "Najznamienitsze historie biblijne" w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. W przedstawieniu w nowoczesny i często humorystyczny sposób wykorzystano najbardziej znane historie biblijne: stworzenie świata, Adam i Ewa, przypowieść o synu marnotrawnym, pojedynek Dawida z Goliatem, wieża Babel, dzieje Hioba, historia króla Salomona, potop i arka Noego (z udziałem widzów), a także nawiązano do Sodomy i Gomory oraz przejścia Mojżesza i jego ludu przez Morze Czerwone. Dodatkowo spektakl przybliżył młodym widzom właściwe znaczenie pochodzących z Biblii frazeologizmów. Na pochwałę z pewnością zasłużyły gra aktorów wzbogacona o lalki, scenografia i efekty specjalne. Spektakl podobał się oglądającym, o czym świadczyły gromkie brawa. Wyjście zorganizowały panie polonistki Natalia Kaczmarek i Magdalena Rojewska.
8
Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych
9 stycznia 2025 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Pani aspirant sztab. Karina Migalska - Cepa przybliżyła uczniom klas 1-3 zasady prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych i przewożenia dzieci prywatnymi samochodami oraz bezpiecznej zabawy podczas ferii zimowych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i uwagą wysłuchali przygotowaną dla nich prelekcję.
Serdecznie zapraszamy na Jasełka!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie serdecznie zapraszają na wyjątkowe przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wydarzenie odbędzie się w piątek 10 stycznia 2025 r. o godzinie 18:30 w sali gimnastycznej. W magicznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia przeniesiemy się wspólnie do Betlejem, aby przypomnieć sobie piękno tej wyjątkowej historii. Niech ten wieczór będzie okazją do wspólnego przeżywania radości i refleksji w świątecznym nastroju.