7 i 8 października 2024 r. uczniowie klasy 3a pod opieką pani Moniki Nadobnej-Rojewskiej odwiedzili z jesiennym programem słowno-muzycznym przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Kraina Baśni", Niepublicznego Przedszkola "Geometryczny Świat", Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". W czasie tych spotkań uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w jesiennym przedstawieniu, zdolności taneczne oraz zaprosili przedszkolaków do wspólnych zabaw integracyjnych. Cel spotkania został osiągnięty - grupy dziecięce zintegrowały się we wspólnych grach, zabawach a to ułatwi potencjalnym kandydatom adaptację w Szkole Podstawowej nr 3 w Jarocinie, do której serdecznie zapraszamy. Radość ze wspólnego spotkania widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy placówkom za miłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas. Uczniom klasy 3a za pomysłowość i kreatywność w promowaniu naszej szkoły w środowisku lokalnym.
Aktualności
Jesienne spotkanie "Przyszła Jesień do Przedszkola"
- 40
Trójka placówką edukacyjną Przyjazną Drzewom
Uczniowie klas 1 - 3 przyłączyli się do akcji pn. "Przytul się do drzewa", której celem było zwrócenie uwagi na znaczenie drzew w naszym środowisku oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Dzieci przyjrzały się gatunkom drzew rosnącym na terenie naszej szkoły, starały się wymienić jak najwięcej cech ich wyglądu oraz zastanowiły się do czego w życiu potrzebne są nam drzewa. Następnie wybierali drzewa, do których z entuzjazmem się przytulali.
#PrzytulSięDoDrzewa #DzieńDrzewa #StrażnicyLasów
14
Wizyta uczniów klasy 1c u Alfiego i Szafirka
15 października 2024 r. uczniowie klasy 1c w ramach edukacji przyrodniczej wybrali się na wycieczkę do Alpakowego Domku. Dzięki wycieczce, uczniowie dowiedzieli się kilka ciekawostek na temat alpak i sami mogli przekonać się, że to najmilsze zwierzęta pod słońcem. Dzieci mogły je dotykać, przytulać i karmić, odbyły również spacer z alpaką. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów. Dziękujemy Alpakowy Domek za tyle doświadczeń.
Szkolenie pocztów sztandarowych
15 października 2024 r. przed Pałacem Radolińskich odbyło się szkolenie pocztów sztandarowych z szkół Gminy Jarocin. Zajęcia prowadził Pan Wojciech Koterba. Uczniowie uczyli się wspólnie maszerować, oddawać honory oraz poprawnie trzymać sztandar. Naszą szkołę reprezentowali Fabian Ostojski, Agata Schubert i Natalia Kubiak. Opiekunem był Wojciech Talaga.
Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
14 października 2024 r. tradycyjnie obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy 8a i 8b przy wsparciu wychowawczyń: pani Natalii Kaczmarek i pani Agnieszki Borkiewicz przygotowali uroczysty apel. Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał pan wicedyrektor - Łukasz Mrowicki, który w ciepłych słowach zwrócił się do nauczycieli, pracowników i uczniów. Po nim swoje przemówienie wygłosiła przewodnicząca SU. Po hymnie szkoły i wyjściu pocztu sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna. Ósmoklasiści zaprezentowali zgromadzonym fragment "Małego Księcia", a następnie zwrócili się do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły dedykując im wiersze i piosenki. Gratulujemy naszej zdolnej młodzieży występów, a wszystkim związanym z edukacją - dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom życzymy wspaniałego Dnia Edukacji Narodowej.
21
Zakładka do książki na urodziny księgarni
11 października nastąpiło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zakładka na 18-TKę" organizowanego przez internetową księgarnię Tania Książka. W sumie na konkurs wpłynęły aż 793 prace z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy 6b: Jowita Witczak, Dagmara Kubaś, Justyna Michalak, Victoria Rybałka, Wanessa Przybył i Agata Bartoszek. Choć nie udało im się zdobyć nagrody, to i tak gratulujemy talentu plastycznego i pięknie wykonanych zakładek.
Co czytamy?
W związku z obchodzonym niedawno Dniem Głośnego Czytania uczniowie klasy 5a podczas zajęć z wychowawcą przedstawili swoje ulubione książki. Były to między innymi kolorowe albumy o zwierzętach, powieści czy książki historyczne. Każda pozycja z pewnością jest warta przeczytania, do czego piątoklasiści serdecznie zachęcają.
13
Wizyta uczniów klasy 1a u Alfiego i Szafirka
Dnia 10 października 2024 r. klasa 1a udała się na wycieczkę do zagrody "Alpakowy domek". Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz zaciekawienie uczniów otaczającą ich przyrodą, nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń, a także poznanie zwyczajów alpak. Podczas żywej lekcji przyrody uczniowie mieli okazję poznać życie oraz zwyczaje tych ciekawych i pięknych zwierząt. Alpaki to sympatyczne zwierzęta, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Dzieci były tak szczęśliwe, że uśmiech z ich twarzy nie schodził podczas całego pobytu. Spotkanie z tymi zwierzętami było niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.
14
Dzień Gier Planszowych
10 października 2024 roku w naszej szkole odbył się turniej gier planszowych dla klas 4-8. Klasy rywalizowały ze sobą w różnych planszowkach tj. Milionerzy, 5 sekund, warcaby, kalambury oraz Czacha dymi. Do finału dostali sie uczniowie z klasy 5a i 8a. Turniej wygrała klasa 8a. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
10
Spotkanie integracyjne klasy 5b
Spotkanie integracyjne klasy 5b odbyło się 8 października 2024 r. Było udanym połączeniem zabawy i nauki. Uczniowie, pracując w zespołach, budowali i programowali projekty z klocków LEGO, co rozwijało ich umiejętności współpracy i kreatywności. Prezentacja efektów pracy dodatkowo zacieśniła więzi między nimi, tworząc atmosferę wzajemnego wsparcia i entuzjazmu. Na spotkaniu wykorzystano zestawy Lego Education pozyskane z projektu "Laboratoria Przyszłości".
6
Uczniowie "Trójki" w roli "Małych Odkrywców Wielkiej Brytanii"
Uczniowie klas 3a i 3b biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-kulturowym "Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii", którego głównym celem jest wprowadzenie uczniów do podstaw języka angielskiego oraz kultury i historii Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie wykonali pierwsze zadanie projektowe, które polegało na zapoznaniu się z mapą i flagą Zjednoczonego Królestwa. Obie klasy spisały się na medal.
9
Spotkanie integracyjne uczniów klas: 6b, 4a, 4b. Ognisko i dyskoteka
Dnia 3 października 2024 roku nasi uczniowie wraz z wychowawczyniami i rodzicami postanowili spędzić czas razem w wyjątkowy sposób. Organizacja spotkania integracyjnego okazała się strzałem w dziesiątkę! Ognisko było centralnym punktem wydarzenia. Uczniowie z zapałem piekli kiełbaski, pianki i inne smakołyki. Przy dźwiękach śmiechu czas płynął wyjątkowo szybko.
Po udanym ognisku przyszedł czas na taneczne szaleństwo! Dyskoteka, zorganizowana w sali gimnastycznej wypełniła się kolorowymi światełkami i rytmiczną muzyką. Uczniowie tańczyli, bawili się i tworzyli niezapomniane wspomnienia.
Spotkanie integracyjne było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do zacieśnienia więzi między uczniami. To takie wydarzenia sprawiają, że szkolna społeczność staje się jeszcze bardziej zgrana. Cytaty uczniów: "To był najlepszy dzień w szkole!", "Nie mogę się doczekać następnego spotkania!".
31
Dzień Chłopaka w klasie 4a
Wspólny wyjazd uczniów klasy 4a z rodzicami i Panią Lucyną do kręgielni Jarocin Sport był wspaniałym sposobem do uczczenia Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września. Na miejscu sprawnie podzieliliśmy się na grupy grające na poszczególnych torach i ruszyła zdrowa i pełna energii rywalizacja. Każdy cieszył się swoim małym sukcesem. Jedni, bo pierwszy raz zagrali w kręgle, inni - bo zdobywali wysokie noty. Były brawa, okrzyki i oczywiście... musieliśmy nadrobić zgubione kalorie jedząc pyszną pizzę. Każdy uczestnik i Pani wychowawczyni otrzymali pamiątkowy dyplom przygotowany przez rodziców. Wszyscy wróciliśmy pełni niesamowitych wrażeń i miłych wspomnień.
Konkurs Żywe Powstanie 2024
W piątek 4 października 2024 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Instytutu Poznańskiego, którzy w klasach ósmych zachęcali do wzięcia udziału w konkursie pt. "Żywe Powstanie 2024". Celem konkursu jest wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej i dziedzictwa kulturowego, popularyzacja wiedzy historycznej wśród młodzieży na temat Powstania Wielkopolskiego, edukacja historyczna oraz promocja regionu i województwa wielkopolskiego.
Tematem konkursu jest Powstanie Wielkopolskie 1918/1919, a zgłaszać można się indywidualnie lub grupowo. Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę artystyczno-literacką, np. wiersz albo tekst piosenki nawiązujący do Powstania Wielkopolskiego we współczesnym ujęciu a następnie przedstawić w formie odczytu lub performensu artystycznego (monodram, performance śpiewany, muzyczny, instrumentalny. Można także zgłosić pracę w formie podcastu, teledysku, relacji lub odtworzeniu sceny z Powstania Wielkopolskiego w formie muzyczno-teatralnej. Bardzo dziękujemy za wizytę i zachęcamy do udziału. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela pan Wojciech Talaga.
5
Warto rozmawiać!
W trudnych sytuacjach zachęcamy do korzystania ze wsparcia specjalistów.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W poniedziałek 30 września 2024 r. po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To jeden z przyjemniejszych dni w szkole. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki już w 2001 roku. Patronką tego święta wybrano wówczas Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki. I właśnie w tym dniu jest propagowane czytelnictwo wśród dzieci.
Po raz czwarty nauczyciele przyjęli moje zaproszenie i czytali na głos podczas swoich lekcji. Pani Magdalena Rojewska czytała w klasach 5a, 6b, 7a i 7b książkę Sary Pennypacker "Pax", pani Paulina Walerowicz czytała w klasie 1c fragmenty ulubionych książek, które przyniosły dzieci. Pani Katarzyna Cisowska w klasie 1b czytała książkę "Clifford - wielki czerwony pies", w klasie 2b pani Adrianna Chlebowska czytała fragment książki Martyny Brody "Jesteś kimś wyjątkowym", klasa 3b wysłuchała czytanej przez wychowawczynię panią Ewę Spychalską książki "Asiunia", pani Monika Nadobna - Rojewska w klasie 3a przeczytała uczniom książkę "Zaginął Tygrys", a pani Adrianna Konieczna w klasie 2a książkę Doroty Gellner "Wścibscy". Ja natomiast odwiedziłam dzieci w świetlicy i czytałam w jednej grupie książkę "Buciorek", w drugiej "Nudzimisie" Rafała Klimczaka. Dziękuję czytającym nauczycielom za udział w akcji, zaś wychowawcom świetlicy za umożliwienie spotkania.
B. Sieradzka
6
Wspólne wyjście klas 6b i 8b
2 października 2024 roku uczniowie klas 6b i 8a wraz z wychowawcami panią Edytą Pachciarz, Agnieszką Borkiewicz oraz Pauliną Bartkowską uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Spichlerz Polskiego Rocka oraz zajęciach integrujących zespół klasowy w Kamienicy Kultury w Jarocinie. Uczniowie zwiedzali muzeum polskiego rocka, tworzyli własne torby oraz mieli okazję bliżej się poznać i nauczyć się współpracować w zespole podczas zajęć w Kamienicy Kultury.
56
Nasza super moc - pierwsza pomoc!
W środę 2 października 2024 r. w ramach lekcji wychowawczej uczniów klasy 8a odwiedziła pani Anna Sadowczyk - magister pielęgniarstwa, która pracuje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Jarocinie.
Pani Ania przeprowadziła warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy i odpowiedziała na liczne pytania uczniów dotyczące pracy w zawodzie medycznym. Uczniowie ćwiczyli wzywanie pomocy, RKO i układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Serdecznie dziękujemy za cenne i niezwykle ważne spotkanie. Kto wie, może ta wiedza uratuje komuś życie!
11
Dzień Chłopaka w klasach I – III
30 września 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Każda klasa od I-III spędziła go w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób: klasa IC zaprosiła klasę IIIB do wspólnego świętowania i zostało zorganizowane kino z popcornem, w klasie IA był wspólny słodki poczęstunek i super zabawy, w klasie IB odbyły się gry i zabawy zespołowe, a na zakończenie obejrzeli bajkę pt. „Waleczne rybki”, klasy II postawiły na sport i został zorganizowany profesjonalny trening piłkarski przeprowadzony przez trenera JKS Jarota Jarocin Pana Artura Tomczaka. Natomiast klasa IIIA dzięki współpracy z Niepublicznym Przedszkolem Geometryczny Świat”, pojechali na kręgle do MCT Żerków i do kina. Ach co to był dzień!!
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Uczniów Klas Trzecich
1 października odbył się kolejny już Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Uczniów Klas Trzecich. W tym roku wzięło w nim udział 9 uczestników: Michał Kaczmarek, Rozalia Balicka, Agata Czub, Alicja Nowaczyk, Wiktor Minta i Nikola Lipińska z klasy 3a oraz Jagoda Półrolniczak, Tymoteusz Kopczuk i Michalina Chwaliszewska z klasy 3b.
Każdy z uczestników musiał przeczytać ten sam tekst. W tym roku był to fragment książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Oceniające czytanie panie Monika Nadobna-Rojewska, Ewa Spychalska i Beata Sieradzka zwracały uwagę na tempo czytania, płynność i poprawność, modulację głosu i jego natężenie, mimikę i kontakt z odbiorcą oraz właściwą postawę podczas czytania. Było bardzo trudno wyłonić najlepszych. Laureatami zostali: Agata Czub - I miejsce, Rozalia Balicka - II miejsce, Jagoda Półrolniczak - III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Nagrody dla laureatów pochodzą z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i mają na celu promocję czytelnictwa.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i możliwość wysłuchania pięknie czytanego tekstu.
B. Sieradzka
15